Eng
|
Tur
Haberler
Duyurular
31
MAY
YETENEK SINAVLARI KALKMADI
18
MAR
Güzel Sanatlar Bölümleri Hakkında
19
ARA
Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu
01
ARA
GELECEĞİNİZE YÖN VERİN
30
KAS
İNGİLTERE'de YÜKSEK ÖĞRENİM FIRSATI
15
KAS
2014 Güzel Sanatlara Hazırlık Kazananlar Listesi
Tüm Haberler
31
AĞU
Kazanan Öğrencilerize Tebrik
01
AĞU
Üniversitelerin Çizim/Yetenek Sınavları Tarihleri
03
NİS
İç M. ve En.Tas. YETENEK SINAVLARI DEVAM EDİYOR
19
MAR
YGS SONUÇLARINI ÖĞRENENLER İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
18
MAR
Çanakkale Zaferi
01
ŞUB
MEB SERTİFİKA SINAVI DUYURUSU
Tüm Duyurular
31/05/2015
YETENEK SINAVLARI KALKMADI
Sevgili Gençler ve Değerli Veliler,
 
Yetenek sınavları kalkmadı. 
 
Üniversitelerin İç Mimarlık ve Endüstri Tasarım bölümleri dahil olmak üzere Güzel Sanatlar Fakülteleri yetenek sınavları devam etmektedir.
 
Geçtiğimiz aylarda çeşitli basın yayın organlarında İç Mimarlık ve Endüstri tasarım bölümleri için yetenek sınavlarının kalktığına dair haberler çıkmıştır. 
 
Endişe etmeyin... Bu durum düzeltilmiştir. (Belge için tıkla) 
 


Aşağıda yer alan bölümler için üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri çizim yetenek sınavlarına devam etmektedirler.

Çizim Sınavı ile öğrenci kabul edecek olan bölümler:

* İç Mimarlık
* Endüstri Ürünleri Tasarımı
* Grafik
* Tekstil
* Moda Tasarımı
* Seramik-Cam
* Sahne Dekor kostüm
* Resim
* Heykel
* Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu
* Fotoğraf
* Çizgi Film (animasyon)
* Geleneksel Türk El Sanatları
* Bileşik Sanatlar
* Plastik Sanatlar


Bu sınavlar yaz aylarında yapılacaktır. WEB sitemizde ilgili üniversitelerin duyuruları yer almaktadır. 

Başarılar Dileriz

İstasyon Sanat AkademisiDaha Fazla
18/03/2015
Güzel Sanatlar Bölümleri Hakkında
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİ BÖLÜMLERİ

‪#‎YGS‬ bitti. Sıra Geldi Yetenek Sınavlarına. ‪#‎GUZEL‬ ‪#‎SANATLAR ‬‪#‎BOLUMLERI‬ YGS'de 140 ve üstü puan alan tüm öğrenciler yaz aylarında gerçekleşen Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri Sınavlarına çizim yetenek sınavlarına katılarak sizde üniversiteli olabilirsiniz. Bu sebeple sizlere bölümleri tanıtalım istiyor, başarılar diliyoruz.

 
  

BÖLÜMLER ve İŞ ALANLARI

Grafik Tasarım : Grafik,iletişimin çağlar boyunca temel yardımcısıdır. Bir bireyin kişisel tanıtımından, kurumsal kimliğe, reklamdan, ürüne, medyadan, sosyal iletişim alanlarının tümüne geniş bir yelpaze, pazar ve teknik özelliklere açıktır. İletişim yöntem ve biçimi ile ilgili olarak, yer, zaman, mekan, dil, yazı,resim, fotoğraf, karikatür, mizah, güncel haberler ve edebiyat gibi geniş ve farklı alanlarla bağlantılıdır. Geleneksel yöntemlerle yapmak yazı yazmak kadar bilgisayar teknolojisine bağlı programlarla da tasarım yapmaya açık olunmalıdır. Tekstilden basına, reklamdan mimariye kadar birçok alanda tasarım yapabilir ve bu alanları ilgilendiren sektörlerde çalışabilirler.

Moda Tasarımı : Moda; çok geniş ve çok sayıda disiplini içine alan bir kavram olmakla birlikte ülkemizde ve dünya da daha çok giyim sektöründe yapılan tasarımlar olarak yorumlanır. Dolayısıyla ‘Modacı’ giysi tasarımlayan kişidir. Yaygın olarak özgün ve bireysel duruşları olan bir sanatçı kişilik olarak düşünülmekle birlikte giyim ve mobilya alanlarında ki işlevsel ürünlerin tasarımlarını yapar. İç çamaşırdan, paltoya, gelinlikten, spor giyime, fulardan, pijamaya, mayodan havluya kadar işlevsel ürünleri tasarımlar. Tıpkı bir endüstri ürünleri tasarımcısı gibi sosyal, psikolojik, mekanik, teknik tüm gereksinimlere cevap verebilen aynı zamanda güzel olmayı başaran, insanın huzur ve mutluluğunu sağlayan giysiler yaratır. Tasarımlarını bağımsız olarak satabileceği bir pazar yaratabileceği gibi büyük markaların tasarım bölümlerinde de çalışabilir. 

Tekstil Tasarımı : Dokuma ya da baskı alanları aracılığıyla kumaş ve çeşitli materyallerin desen tasarımlarını yapan kişidir. Kumaş ya da farklı materyaller üretim öncesinde şekil ve renk olarak tasarımlanmalı ve bu tasarıma bağlı olarak üretilmelidir. Bir diğer durum üretilmiş olan düz zemin farklı baskı teknikleri ve işlemler aracılığıyla tekrar desenlenebilir, renklendirilebilir. Seri olarak üretilen bu materyaller, perde, mobilya tekstili, giysi, tanıtım vb. amaçlara yönelik olabilir.  Tasarımcı küçük ve orta ölçekli atölye sahibi olabilir. Büyük sermayelere bağlı fabrikalarda tasarımcı olarak çalışabilir.

Sahne Dekorları ve Kostümü : Adından da anlaşılacağı gibi sahne eserlerinin dekor ve kostümünü yaparlar. Ancak sinema ve reklam filmleri alanlarının gelişen sektörü dekor ve kostümcüye daha çok gereksinim duymaktadır. Sanat bilgi ve  görgüsünün yanı sıra tarih ve entellektüel dünya ile edebiyat ilgi alanları içindedir. Plastik sanat disiplinlerinde eğitim alan tüm tasarımcılar, dekor, kostüm ve aksesuar tasarımı yapabilirler.  

Çizgi Film - Animasyon : Animasyon resim, sinema, grafik, fotoğraf ve yazı alanları ile ilgili bir iletişim ve resimsel anlatım alanıdır.Günümüzde ülkemizde ve dünyada  sanatsal tasarım alanı olarak düşünüldüğü, gibi eğitim, bilgilendirme ve reklam alanlarında da ürün verebilirler. Birçok iletişim yöntemi anlatımlı görseller aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu temel anlayıştan yola çıkarak, reklam için, müzelerde bilgilendirmek için ya da özellikle bilgisayar çağının ilgi alanları olan, oyunlar, dizi yayınlar gibi büyük bir sektörde tasarımcı olarak çalışabilirler. Kişisel tasarım ve ürünleri olabileceği gibi söz konusu sektörlerde tasarımcı olarak çalışabilirler.

Resim : Kendi düşünce ve duyarlılıklarını özgürce tüm insanlığa bildirmek amacıyla yaratıcı ürün ortaya koyan kişidir. Plastik sanatlar alanlarında yetişen herkes ve tasarımcı çizim ve boya kullanmak durumundadır. Çizmek ve boyamak tasarımın ilk aşamasında olduğu gibi üretim sırasında ya da üretimden sonra da gerekebilir. Bu temel özelliklere sahip bir alan olan resim sanatı ve ressamlar aynı zamanda tüm güzel sanatlar disiplinlere hocalık yapar, hizmet verir ya da bu sektörlerde tasarımcı  olarak çalışabilir. Kişisel  atölyesi kendi düşüncelerine ilişkin tasarımlar yapabileceği gibi sipariş üretim de yapabilir. İç mimar ya da mimarlarla birlikte mekanlara, tekstil tasarımcıları ile tekstile, grafik – reklam- iletişim sektörleri ile iş yapabilir. Vitray, dokuma, baskı, fresk gibi alanlar  eğitim programları içinde yer alır. 

Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu : Eski eser onarımı ülkemizde giderek gereksinim duyulan alanlardan biridir. Gerek müzeler gerek şahıslar kıymetli bir pazar hareketine sahip nadide eserleri onarmak ve korumak zorundadır. Bu amaçla bu eserlerin malzeme, teknik, geleneksel karakter, sanatsal özellikler vb. unsurları hakkında donanımlı ve deneyimli kişilere gereksinim duyulur. Bu alanda eğitim gören kişiler, müzeler, turizm, hediyelik eşya, kolleksiyonerler ve eski eser alım satımı yapan kurumlarla çalışırlar. Kişisel olarak çalışarak restorasyon atölyeleri olabileceği gibi bir kuruluşla birlikte de çalışabilirler.

Seramik ve CamTasarımı : Seramik ve porselen malzemeler ile yapılan ürünlerin tasarımını yapar. Bahçecilikten, mutfak – banyo ürünlerine, dekoratif eşyadan, sanat objesine kadar farklı işlev ve amaçlara yönelik ürünleri tasarlayan seramik tasarımcısı, hem özel üretimlerde hem de sanayiye bağlı üretimlerde tasarımcı olarak çalışabilir. Tasarım malzemesinin temel özellikleri nedeniyle boya ve koruyucular nedeniyle kimya ve pişirme nedeniyle fizik  kendisine en yakın alanlardır. Seramik; dünyada ve ülkemizde gerek sanayi açısından gerek turistik eşya açısından gerek dekoratif eşya üretimi açısından en eski tarihi geçmişe sahip, bugünde en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Dolayısıyla bu malzeme ve tekniklere hakim tasarımcılar kendi atölyelerinde ya da sanayide çalışabilirler. 


Heykel : Tıpkı ressamlar gibi heykelcilerde kendi düşünce ve duyarlılıklarını özgürce tüm insanlığa bildirmek amacıyla yaratıcı ürün ortaya koyarlar. Bu alanlarla ilgilenen tüm kişilerin eğitim ve üretim açısından heykel ile doğrudan ilişkisi vardır.  Hepsi bir heykeltraş gibi düşünmeyi öğrenmelidir. Çünkü üç boyutlu düşünce heykelin temel özelliğidir. Malzeme, teknik, el işçiliği gibi özellikleri de düşünüldüğünde endüstri ürünleri tasarımcıları ile birlikte çalışabilirler. Ayrıca küçük eşya ya da aksesuar tasarımları alanlarında ve mekan dekorasyonu ve fuar dekorasyonları alanlarında mimarlarla birlikte ya da bağımsız olarak çalışabilirler.

Geleneksel Türk Sanatları : Ülkemizin güzel sanatlar alanlarında eskiden beri üretilen ürünlerin, geleneksel yöntemlerini ve felsefesini öğrenen tasarımcıların yetiştirildikleri bir bölümdür. Halı, tezhip, minyatür, kaligrafi vb. tasarım yöntem ve tekniklerini bugünün düşüncesi doğrultusunda tekrar ve farklı olarak kullanabilirler. Aynı zamanda turistik tasarım alanlarında geleneğe bağlı ürün ve dekoratif özellikleri oluşturabilirler. Geleneksel ürün tasarımcıları; geleneğe, malzeme ve tekniğe, tarihe ve işleve bağlı olarak kendilerini geliştirirler. Kişisel atölyelerde tasarım ve üretim yapabilecekleri gibi turistik ya da sanatsal yaklaşımları amaçlayan sanayi alanlarında,  çalışabilirler

İç Mimarlık : Yarı açık ya da kapalı mekanları işlev ve güzellik özelliklerini dikkate alarak tasarımlayan kişidir. Bir mimar ile ya da bağımsız olarak çalışabilir. Yeni inşa edilmiş ya da eski fakat yeni düzenlemesi yapılacak bir alanı kullanıcıların gereksinim özelliklerine göre inceler. Sosyal, psikolojik, mekanik, teknik tüm gereksinimlere cevap verebilen aynı zamanda güzel olmayı başaran, insanın huzur ve mutluluğunu sağlayan ortamlar yaratır. İnşaat ve mimarlık yakın ilişki kurduğu alanlardır.  


Endüstri Ürünleri Tasarımı : Sanayileşmiş ülkelerde çok önem verilen bir alandır. Bir insanın çeşitli yaş, cinsiyet, coğrafya, kültür, düşünce ve fizik gereksinimleri için üretilen ürünlerin tasarımını yapar. Bir otomobilden diş fırçasına, aydınlatma elemanından, sandalyeye, mutfak gereçlerinden parfüm şişesine kadar geniş sektörel çalışma ağının içinde yer alır. Küçük ve orta ölçekli üretim yapan tasarım atölyesi yönetebileceği gibi büyük sermaye üretimleri içinde de çalışabilir.

Fotoğraf : Fotoğraf ve video birlikte düşünülmesi gereken bir alan olmalıdır. Sabit ya da hareketli görüntü çok çeşitli amaç ve özelliklerle ele alınır. Bugün bir fotografik görsel ile bu görselin işlevsel, kültürel, estetik ve sanatsal kalitesi ile tekniği hala çok önemlidir. Bu özelliklere bağlı olarak bağımsız ya da büyük firmalarda özellikle reklam ve tanıtım sektörlerinde çalışabilirler.
Daha Fazla
19/12/2014
Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu
GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU
(h.içi - h.sonu)

 
Devlet Üniversiteleri Ağustos - Eylül aylarında ve Vakıf Üniversiteleri Haziran -Temmuz aylarında iç mimarlık, grafik, moda tasarımı, tekstil, resim, endüstri tasarımı vb. bölümlerine Resim Yetenek Sınavı ile öğrenci almaktadır.

Bu zamanı iyi değerlendirmek ve günümüzün en geçerli ve kaliteli mesleklerinden  birine sahip olmak sizin elinizde... 
 
Lise, Meslek Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri… 
 4 yıllık ÜNİVERSİTE FIRSATI
 
Arkadaşlarınıza da bilgi verin ve bu önemli konuyu paylaşın...
Zaman kaybetmeyin...       Hemen arayın...  
2B, 3B, yumuşak uçlu kurşun kalem, hamur silgi, resim kağıdı alarak çalışmaya başlayalım.
SEÇENEKLERİNİZ

1- Güzel Sanatlara Hazırlık (uzun dönem) : güzel sanatlar fakültelerinin resim yetenek sınavlarına girmek için 140 puan ve üstü yeterlidir. Resim Kurslarımıza katılın, devlet ve vakıf üniversitelerini derece ve burslarla kazanın.

2- YGS Destekli Sınavlara Hazırlık : Yetenek Sınavları ve YGS'ye birlikte hazırlanın. Zamanı verimli kullanarak bir yandan çizim sınavlarına hazırlanın, bir yandan da YGS'ye çalışın.

3- Lise, Meslek Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi 9-10 ve 11 sınıflar : Önünüzde güzel bir zaman var. İç Mimarlık, Grafik, Resim, Heykel, Seramik, Tekstil, End. Tas.,..alanlarında günümüzün en geçerli ve kaliteli mesleklerinden birine sahip olmak istiyorsanız arayın. 

4- Doğrudan İstasyon Sanat Akademisinin İç mimarlık, Moda Tasarımı Reklam-Grafik, Resim bölümlerinden birine kayıt olarak 2 senede meslek sahibi olun.

5- İki yıl Türkiye'de İstasyon Sanat Akademisinde, dilerseniz devamı yatay geçişle iki yıl İngiltere'de Üniversite eğitimi fırsatı... Eğitimde uluslararası büyük başarımız. 

 


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?

1- Devlet Üniversitelerinde (4 yıllık) Güzel Sanatlar Fakülteleri ( Mimar Sinan, Marmara, Yıldız Teknik, Kocaeli, Eskişehir Anadolu, Çanakkale, Hacettepe v.b.), içinde yer alan İç Mimarlık, Grafik, Resim, Heykel, Seramik, End. Tas. v.b... bölümleri her yıl Ağustos ve Eylül aylarında Resim Yetenek Sınavı ile öğrenci almaktadır. ( YGS herhangi bir puan türünden 180 ve üstü alanlar)

2- Vakıf Üniversiteleri (4 yıllık) (Yeditepe, Işık, Beykent, Doğuş, Kültür, Maltepe, Okan, Haliç, Çankaya v.b.) Güzel Sanatlar Fakülteleri bölümlerine her yıl Temmuz Ağustos aylarında Resim Yetenek Sınavı ile öğrenci almaktadır. ( YGS herhangi bir puan türünden 140 ve üstü alanlar)

3- Merkezi Yerleştirme ile bir yüksek öğrenim programına kesin kayıt hakkı kazanan adaylarda isterlerse Özel Yetenek Sınavlarına katılabilirler. Önceki hakları kaybolmaz.

4- Çizim yetenek sınavları her üniversite tarafından farklı günler ve aylarda yapılmaktadır. Birden fazla sınava girme şansınız olduğundan sınavda başarılı olma olasılığınız fazladır. 
KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ (Devlet Üniversiteleri )

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

Eren İlhan - İç Mimarlık Bölümü ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Hande Taşkın - İç Mimarlık Bölümü ve Resim Bölümü
Hüma Dumankaya - İç Mimarlık Bölümü 
Nurgül Gürbüz - İç Mimarlık Bölümü
Melis Mısırlıoğlu - İç Mimarlık Bölümü
Şener Bilgin - İç Mimarlık Bölümü
Tolga Pınar - İç Mimarlık Bölümü
K. Aybüke Aydoğdu - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, İç Mimarlık Bölümü ve Grafik Bölümü
Orçum Erdem - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Betül Ecevit - İç Mimarlık Bölümü
Ayşegül Cengiz - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Furkan Birgün - Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Seramik Bölümü 3.sü
Ali Burak Bozkurt - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Resim Bölümü
Hamza Sancar -  Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Kaan Kor - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Tuğhan Kurtuluş - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Serhat Okyar - Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
K.  Dilara Isparta - Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü
Balkan Özbey - Grafik Bölümü - 3.sü
Barış Dubalı - Grafik Bölümü 3.sü
Tarık Kirpi - Grafik Bölümü
Hazal Günal - Grafik Bölümü ve Resim Bölümü
Çisem Ulusoy - Grafik ve Seramik Bölümleri
Kemalcan Başaran - Tekstil Bölümü1.si ve Resim Bölümü
Sitem Caca - Tekstil Bölümü, Sahne Dekor Kostüm Bölümü ve Resim Bölümü
Tansu Akın - Tekstil ve Geleneksel Türk El Sanatları Bölümleri
Ayşe Şencan - Tekstil Bölümü ve Geleneksel Türk El Sanatları
Leyla Aksoy - Tekstil Bölümü
Duygu Tong - Tekstil Bölümü
Tolga Gündoğdu - Sahne Dekor Kostüm Bölümü3.sü
Hatice Deniz - Sahne Dekor Kostüm Bölümü
İlayda Çeşmecioğlu - Sahne Dekor Kostum Bölümü
Gülşen Çelik - Sahne Dekor Kostüm Bölümü
Tarkan Akıncı - Sahne Dekor Kostüm Bölümü ve Geleneksel Türk El Sanatları
Selen S. Kaya - Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü
Zümrüt Şen - Resim Bölümü
Ali Üyütüren - Seramik Bölümü
Oğuz Durmaz - Seramik Bölümü ve Fotoğraf Bölümü
Serenay Gülyağcı - Seramik Bölümü
Furkan Birgün - Seramik Bölümü
Ayşe Yıldırım - Seramik Bölümü
Buğra Karakılıç - Seramik Bölümü
Bilge Demirbilek - Seramik Bölümü
Fatih Dökmetaş - Geleneksel Türk El Sanatları
Hilal Yavuz - Geleneksel Türk El Sanatları
Gizem Tosun - Geleneksel Türk El Sanatları
Hakan Cice -  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
Ece Oğuz - Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Dilara Tezcan - İç Mimarlık Bölümü 2.si
Hande Taşkın -  İç Mimarlık Bölümü 2.si
Biriz Özkan - İç Mimarlık Bölümü
Pınar Yalçın - İç Mimarlık Bölümü
Gülşah Çakmak - İç Mimarlık Bölümü, Heykel Bölümü
Ege Ovacık - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Heykel Bölümü
Tunahan Ay - Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Melis Mısırlıoğlu - Endüstri Ürünleri Tasarımı
Ünzüle Acar - Endüstri Ürünleri Tasarımı 
Mustafa Bekiroğlu - Endüstri Ürünleri Tasarımı 1.si
Kemalcan Başaran - Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Grafik Bölümü
Sitem Caca - Grafik Bölümü
Ece Oğuz - Grafik Bölümü
Cansu Sarıdoğan - Grafik Bölümü
Elif Kurtuldu - Tekstil Bölümü
Tuğçe Pekin - Tekstil Bölümü 
Başak Tokatlı - Tekstil Bölümü
Tolga Gündoğdu -Tekstil Bölümü
Aslı Zeynep Yıldız - Tekstil Bölümü
Deniz Bozkurt - Resim Bölümü
Hazal Günal - Resim Bölümü
Gizem Karayavuz - Resim Bölümü ve Seramik Bölümü 
Yunus Emre Bektaş - Resim Bölümü
Hacer Dirice - Seramik Bölümü
Aytaç Çınar - Seramik Bölümü
Garin Katıköy - Seramik Bölümü
Sevda Balaban - Seramik Bölümü
Ari Katıköy - Seramik Bölümü
Çiğdem Uygun - Seramik Bölümü
Abdullah Sarışen - Geleneksel Türk El Sanatları - 1.si 
Yılmaz Bulut - Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
Gizem Yücesoy - Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
Gül Fidan Açıkgöz -Geleneksel Türk El Sanatlar Bölümü 3.sü Seramik ve Cam Bölümü 3.sü
Hayrunnüsa Sarı - Geleneksel Türk El Sanatlar Bölümü
Gülizar Köseoğlu - Geleneksel Türk El Sanatları
Ezgi Özcan - Geleneksel Türk El Sanatları
Onur Teke - Fotoğraf Bölümü 
Şebnem Kaya Resim-İş Öğretmenliği
Dilem Ünal - Resim-İş Öğretmenliği
Muhittincan Koyuncu - Resim-İş Öğretmenliği 
Nurgül Gürbüz - Resim-İş Öğretmenliği
Zeynep Sohtorik - Resim - İş Öğretmenliği
Damla Demirbaş - Resim İş Öğretmenliği 
Ayça Sena Akçor - Resim-İş Öğretmenliği

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Ezgi Şahin - İletişim Tasarımı - 1.si  
Hazal Günal - İletişim Tasarım Programı
Yusuf Demirci - İletişim Tasarımı Programı
Esma Nur Çevik - İletişim Tasarımı Programı
Esin Kalay - İletişim Tasarımı Programı
Elif Akmanlar - İletişim Tasarımı Programı 2.si
Furkan Birgün - Bileşik Sanatlar Programı 2.si 
Özge Sevindir - İletişim Tasarımı ve Bileşik Sanatlar Programı
Buğra Süslü - İletişim Tasarımı Programı / Bileşik Sanatlar Programı
K.  Dilara Isparta - İletişim Tasarımı Programı
Oğuz Durmaz - Sanat Yönetimi Programı  3.sü - Fotoğraf ve Video Programı
Kübra Çakaloğlu - Sanat Yönetimi Programı
Binnur S. Yıldırım - Sanat Yönetimi ve İletişim Tasarımı Programı
Kübra Aylin Oral - Sanat Yönetimi 2.si - İletişim Tasarımı
Senay Arıcı - Sanat Yönetimi Programı
Melis Mısırlıoğlu - Bileşik Sanatlar Programı 3.sü 
Yaşar Keleş - Bileşik Sanatlar Programı
Sercan Mert Erbek - Bileşik Sanatlar Programı
Aylin Engin - Bileşik Sanatlar ve Sanat Yönetimi Programı
Gizem Kesici - Bileşik Sanatlar Programı
Mehmetcan Yaman - Bileşik Sanatlar Programı 
Can Berk Koç - Bileşik Sanatlar Programı
Sevay Topal - Fotoğraf ve Video Programı
Tuğçe Uzun - Fotoğraf ve Video Programı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Hazal Günal - Grafik Tasarım ve Sahne Tasarım Bölümleri 1.si
Ersin Türk - Resim, Grafik, Sahne Dekor
Aylin Engin - Resim Bölümü
Ülkü Ayşe Özhan - Resim Bölümü
Ravia Koç - Resim Bölümü
Kübra Aydoğan - Resim Bölümü
Ercan Nailoğlu - Resim Bölümü
Banu Altıntaş - Seramik Bölümü

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Ayça Altmışoğlu - Grafik Bölümü
Barış Cengiz - Animasyon Bölümü
Halit Bacak - İç Mimari Bölümü
Arda Selim - Resim Bölümü

18 MART ÜNİVERSİTESİ

Seyhan Akyüz -Geleneksel Türk El Sanatları 3.sü ve Resim Bölümü
Melisnur Çorbalı - Grafik Bölümü
Ecem Usta - Grafik Bölümü
Hakan Küçükyılmaz - Grafik Bölümü
Duygu Çalışkan - Tekstil Bölümü
Burcu Usta - Tekstil Bölümü
Betül Çoban - Tekstil Bölümü
Emine Çelik - Resim Bölümü
Beyza Kara - Resim Bölümü
Nalan Burcu Durgun - Resim Bölümü
Gizem Gürliyenkaya - Resim Bölümü
İlter Yıldırım - Seramik Bölümü
Hayrünnisa Sarı -  Geleneksel Türk El Sanatları 1.si 
Recep Kavak - Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
Elif Başpınar - Resim Öğretmenliği
 
KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ(Vakıf Üniversiteleri)

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Emine Ece Yalçıntaş 
 Plastik Sanatlar Bölümü %100 Burs
Musab Güngör Grafik Bölümü %50 Burs
Şevin Özdemir Sanat Yönetimi %50 Burs
A.Tara Çetiner  Grafik Tasarımı %50 Burs
Y.Egemen Kaleş  Grafik Tasarımı %50 Burs
Gülşah Çakmak   İç Mimarlık - %50 Burs
Elif Aslan Sanat ve Tasarım - %50 Burs 
Selin Gökçe Sanat ve Tasarım - %50 Burs
Serra Kersin İç Mimarlık - %50 Burs
Hazal Petek İç Mimarlık - %50 Burs
C. Ozan Sağlam Grafik Bölümü %50 Burs 
Mert Yağcı  Grafik Bölümü %50 Burs
Güzer Canko Plastik Sanatlar  %50 Burs
Esin Karabenli   Grafik Bölümü %50 Burs
Uğur Demirci İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Nida Nimet Yalçın Moda Tasarımı Bölümü
Merve Çetinkaya İç Mimarlık Bölümü
Tunç Bora Dinçşahin Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Fıratalp Duda Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Salihanur Özdoğan İç Mimarlık Bölümü
Enes Çakma İç Mimarlık Bölümü
Zülal Güler  İç Mimarlık Bölümü
Özlem Süel  İç Mimarlık Bölümü
Havva Kaba   İç Mimarlık Bölümü
Gözde Kaya  İç Mimarlık Bölümü
Elif Algönül   İç Mimarlık Bölümü
Mertcan Kara İç Mimarlık Bölümü
Kübranur Kurtuluş İç Mimarlık Bölümü
Hülya Demircan   Grafik Bölümü
Ezgi Yıldızoğlu    Grafik Bölümü
Büşra Kahriman  Moda Tasarımı Bölümü

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 

Tarık Kirpi  Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü 2.si %100 Burs
Sude Belkız Akgün Görsel İletişim Tasarımı bölümünü 1.si %100 Burs
Hazal Günal  Görsel İletişim Tasarımı %100 Burs 
Sündüz Özer  Endüstri Ürünleri Tasarımı %100 Burs
Eda Erkovan  Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü %50 Burs
Savaş Dalgıç  İç Mimarlık
Duygu Çalışkan Görsel İletişim Tasarımı %50 Burs
Burcu Arslan  Endüstri Ürünleri Tasarımı %50 Burs
Işık Üniversitesi
Musab Güngör İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Nida Nimet Yalçın Moda Tasarım Bölümü %50 Burs
Burcu Karadibek  İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Hande Çiçek      İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
İrem Çakır           İç Mimarlık Bölümü
Savaş Dalgıç       İç Mimarlık
Buğra Kocabaş  İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Tülin Deniz Bayoğlu        Grafik Bölümü
Buğra Kocabaş  İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Haliç Üniversitesi
Helin Boztemur    İç Mimarlık Bölümünü %100 Burs
Merve Çetinkaya   Endüstri Ürünleri Tasarımı %50 Burs
Merve Özyurt   Moda Tasarımı
İrem Ural            İç Mimarlık
Gökçe Şale         Moda Tasarım
Okan Üniversitesi
Büşranur Öztel İç Mimarlık Bölümü %25 Burs
Beykent Üniversitesi
Hayrunnüsa Sarı  Moda Tasarımı %50 Burs
Burak Dokçetin İletişim Tasarımı %50 Burs
C. Ozan Sağlam Endüstri Ürünleri Tasarımı %50 Burs 
 
Aydın Üniversitesi
Gözde Şahin Yılmaz  Grafik Bölümü %50 Burs
 
Maltepe Üniversitesi
Emre Yıldız Grafik Bölümü %100 Burs
 
Arel Üniversitesi
Bencer Kater  Grafik Bölümü
Nazlı Irmak Ergölen   Moda Tasarım Bölümü 
     
     

 

Daha Fazla
01/12/2014
GELECEĞİNİZE YÖN VERİN
Bu tıkla hayatınızı değiştirmek elinizde
Belki de bu gün şanslı bir gününüzdesiniz.
Önünüzde iyi seçenekler var.
İşte size geleceğinizle ilgili önemli 4 seçenek...

1- Doğrudan İstasyon Sanat Akademisinin İç mimarlıkModa Tasarımı  Reklam-GrafikResim bölümlerinden birine kayıt olarak  2 senede meslek sahibi olun... Kuruluşundan bugüne başarılı öğrencilerinin çoğalmasıyla, artık üniversite mezunları bile ikinci bir meslek olarak (MEB onaylı sertifikalı) programlarımıza katılmaktadır. Sizlerde yüzlerce başarılı mezunlarımız arasına katılın...

2-Artık güzel sanatlarla ilgili eğitim almak için doğrudan yurt dışına gitmenize gerek yok... İki yıl Türkiye'de İstasyon Sanat Akademisinde, dilerseniz devamı yatay geçişle iki yıl İngiltere'de Üniversite eğitimi fırsatı... İşte bizim uluslararası eğitimdeki büyük başarımız. Sizde katılın bu olağanüstü fırsattan yararlanın...

3-Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kurslarımıza hafta içi veya hafta sonu katılarak, devlet ve vakıf üniversitelerini derece ve burslarla (ücretsiz eğitim) kazanın... Bu yıl (2013-14) YGS de 140-180 puan üstü alanlar zaman kaybetmeden arayın uzun dönem resim kurslarımıza hemen katılın, kazanın...

4- Okul destekli sınavlara hazırlık (2015-16 yılı)
Türkiye'de ilk kez başlayan bu program ile, hem YGS ye hem de Güzel Sanatlar Fakültelerinin resim sınavlarına birlikte hazırlanabilirsiniz... Konusunda uzman öğretmenlerle türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve resim derslerini birlikte alarak hazırlanın. Devlet veya Vakıf üniversiteleri güzel sanatlar fakülteleri sınavlarına girebilmek için, YGS den 140-180P ve üstü almak yeterli...
YGS destekli resim çalışmaları ile;
---Yol yorgunluğunuz yarıya iner. 
---Sabah dershane öğleden sonra çizim dersleri için gidip gelmekten doğan yorgunluk olmaz,
---Hem çizim hocalarınızla hem de ders hocalarınızla aynı mekanda bir arada olursunuz
---Aynı amaca ulaşmak için birbiriyle çelişmeyen danışmanlık hizmeti alırsınız.

Bu 4 seçenekten hangisi sizin geleceğiniz...
Hemen arayın... Geleceğinize yön verin...
Erken kayıt avantajlarından yararlanın...    

Daha Fazla
30/11/2014
İNGİLTERE'de YÜKSEK ÖĞRENİM FIRSATI
İŞTE FIRSAT · Liseden mezun oldunuz ama puanınız yeterli değilse... · Puanınız yeterli ama istediğiniz bölüm değilse... · Halen çalışıyorsunuz ama istediğiniz sektör değilse... · İstediğiniz sektör ama istediğiniz kariyer değilse... ZAMAN KAYBETMEYİN 2 senede meslek sahibi olma fırsatı elinizde üstelik yatay geçişle İngiltere'de Üniversite eğitimi iç mimarlık, moda tasarımı-stilistlik, reklam-grafik, resim 1. Doğrudan İstasyon Sanat Akademisinin İç mimarlık, Moda Tasarımı, Reklam-Grafik, Resim bölümlerinden birine kayıt olarak 2 senede meslek sahibi olun... MEB onaylı sertifikalı bu programlarımıza hafta içi veya hafta sonu gelerek iki senede branşınızla ilgili iş sahibi olma şansınızı iyi kullanın... 2. Artık güzel sanatlarla ilgili eğitim almak için doğrudan yurt dışına gitmenize gerek yok... İki yıl Türkiye'de İstasyon Sanat Akademisinde, dilerseniz devamıyatay geçişle iki yıl İngiltere'de Üniversite eğitimi fırsatı... İşte bizim uluslararası eğitimdeki büyük başarımız. Sizde katılın bu olağanüstü fırsattan yararlanın...
Daha Fazla
15/11/2014
2014 Güzel Sanatlara Hazırlık Kazananlar Listesi


2014 - ÇİZİM/YETENEK SINAVLARINI KAZANAN
Güzel Sanatlara Hazırlık Öğrencilerimiz


BÜŞRA IRK - MİMAR SİNAN G.S. ÜNİVERSİTESİ Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü - MARMARA ÜNİVERSİTESİ Resim-İş Öğretmenliği - 18 MART ÜNİVERSİTESİ  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü 1.si  - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
SELİN YILAN - MİMAR SİNAN G.S. ÜNİVERSİTESİ Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü 2.si -YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Bileşik Sanatlar - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Heykel Bölümü - AYDIN ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı %50 BURS
GAMZE ARACI - MARMARA ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü - MİMAR SİNAN G.S. ÜNİVERSİTESİ Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü 3.sü -YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İletişim Tasarımı U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
ESRA YADİGAR - MİMAR SİNAN G.S ÜNİVERSİTESİ Sanat Eserleri Kons. ve Rest. Bölümü -  YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Sanat Yönetimi
ÖYKÜ YÜCETÜRK - MİMAR SİNAN G.S. ÜNİVERSİTESİ Heykel Bölümü - E.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Heykel Bölümü -  U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
MUZAFFER TUNCER - MİMAR SİNAN G.S. ÜNİVERSİTESİ Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü - 18 MART ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü
BATUR ÖZKAN - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İletişim Tasarımı - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
KÜBRA KURTULUŞ -YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Fotoğraf-Video
SELİN SU NASİF - AVNİ AKYOL GÜZEL SANATLAR LİSESİ
SEDA YILMAZ - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü - Heykel Bölümü - Resim Bölümü
GİZEM BAYRAK - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
İREM ÇAKIR - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Heykel Bölümü
ÜLKÜ AYŞE ÖZHAN - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü - 18 MART ÜNİVERSİTESİ  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
AYLİN AKSOY - KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü - 18 MART ÜNİVERSİTESİ  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü - MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Çizgi Film-Animasyon Bölümü %50 BURS
RABİA KOÇ- KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Seramik Bölümü - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
KAAN EGE ÖNAL - 18 MART ÜNİVERSİTESİ Seramik Bölümü - MERSİN ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü
HANDE AŞICI -  18 MART ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
SEDA KAYA - 18 MART ÜNİVERSİTESİ  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü  - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
RUKAN SEFİL - 18 MART ÜNİVERSİTESİ Tekstil Bölümü -U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
E. BURAK ÖZELMACI - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
SENA KARAYAZI - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü - DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Animasyon Bölümü
SEDEF KAYA - KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Resim Bölümü
FURKAN İNCE - AYDIN ÜNİVERSİTESİ 1.si İç Mimarlık Bölümü %100 BURS
CANSIN ÜNALAN - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü %100 BURS
OKTAY KILIÇ - PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ %75 BURS
SEDA İREM AKYOL - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü %50 BURS
GAMZE ÇETİNKYA - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı %50 BURS HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı Bölümü %50 BURS
ENVER ŞAHİN - IŞIK ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
Ö. DENİZ BAYDUR - IŞIK ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı %50 BURS
BEYZA YILMAZ - HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü %50 BURS  U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
BEYZANUR GÜLER -  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü %50 BURS U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
HALİL DOĞAN - HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü %50 BURS
GAMZE ETYEMEZ - BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Moda Tasarımı Bölümü %50 BURS
LİANA SAROYAN - DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ Grafik Bölümü %50 BURS
YASEMİN İKLİM BOBUŞ - BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %50 BURS
ŞEVVAL EKER - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
YAZGÜL İLKASLAN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
SEVGİ KARCI - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
ALPER GENCEL - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
RABIA MOL - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
ŞEVVAL SEVDAR - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ Grafik Tasarımı %75 BURS
GÖKSEL AYDOĞAN -  U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
MERTAY KAYA - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
MELİSNAS UZUN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
YUSUF ALİ YAYCI - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %75 BURS
OZAN BEYAZIT - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
SEVGİ KARCI - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
HAZAL TAŞ - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
KUTAY ÖZERMAN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
CANSIN ÜNALAN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
GAMZE ÇETİNKAYA - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
SEHER TERZİ - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
ELİF BUSE EROĞLU - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
GÖKSEL AYDOĞAN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
YAZGÜL İLASLAN - U.KIBRIS ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık %50 BURS
DURU GÜLER - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
ELİF NAS TAŞTAN - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
SENA BÜYÜKBAKKAL - YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
BÜŞRA GÜNEŞ - OKAN ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
SEZER SABUNCU - AYDIN ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
AHMET H. VANLIOĞLU - AYDIN ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
MERT İKAN - BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İç Mimarlık
JANSET AKYILDIZ - ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ İtalyanca iletişim Tasarımı %50 BURS
   

 

Daha Fazla
31/08/2015
Kazanan Öğrencilerize Tebrik
2015 Yetenek Sınavları Devam Ediyor...
 
Geleceğin tasarımcıları ve sanatçıları olmak için çıktıkları bu yolda sizlerle çalışmak biz eğitmenleriniz için büyük bir keyif ve ayrıcalıktı. Katıldıkları sınavlarda aldıkları güzel sonuçlar için, t
üm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

(Yeni sınavlar yapıldıkça kazanan yeni öğrencilerimizide kutlamaya devam edeceğiz.)
Elçin Üstün - Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü 1.si ve Sahne Sanatları Bölümü 3.cüsü
Günizi Demir - Kocaeli Üniversitesi Resim Bölümü
Beliz Ilıca - North Carolina State University - Design
Süay Köse - Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ve Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi %75 Burs
Setenay Korkut - Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
İlker Birbir -  Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 
%50 Burs
Beliz Yelkenkaya - Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve Moda Tasarımı Bölümü %50 Burs
Verda Halila - Işık Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü %50 Burs
Melen Çılgın - Işık Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü %50 Burs
Beste Kızıldere - Işık Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü %50 Burs
Ece Evran - Haliç Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü %50 Burs
İpek Koçak - Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü %50 Burs
Mert Aksak - Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm
Furkan Aktoprak - Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
Daha Fazla
01/08/2015
Üniversitelerin Çizim/Yetenek Sınavları Tarihleri
Sevgili Öğrenciler,

Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülterleri bünyesinde yer alan İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik, Moda Tasarımı, Resim, Heykel, Seramik-Cam, Geleneksel Türk El Sanatları, Fotoğraf, Sahne Dekor Kostüm gibi bölümler için çizim yetenek sınavları başladı. Aşağıda yer alan listede tarihleri yaklaştıkça  yapılan duyuruları sizlerle paylaşıyoruz. Başarılar sizin olsun. 

İstasyon Sanat Akademisi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Henüz Resmi açıklama yapılmadı)
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Atatürk Eğtiim Fakültesi Henüz Resmi açıklama yapılmadı)
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (Detaylı Bilgi için TIKLAYIN) 
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (Henüz Resmi açıklama yapılmadı)
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültes
Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi (Henüz Resmi açıklama yapılmadı)
Çanakkkale 18 Mart Üniversitesi (Henüz Resmi açıklama yapılmadı)
Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Duyurusu
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
İstanbul Aydın Üniversitesi
Okan Üniversitesi Üniversitesi
Bilgi Üniversitesi Detaylı Bilgi için tıklayınız...
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   Daha Fazla
03/04/2015
İç M. ve En.Tas. YETENEK SINAVLARI DEVAM EDİYOR
SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

Yetenek Sınavlarında İç Mimarlık ve Endüstiri Ürünleri Tasarımı Bölümlerinde Yetenek Sınavları devam ediyor. Mimar Sinan Üniversitesinin konu ile ilgili duyurusu için TIKLAYINIZ.


Daha Fazla
19/03/2015
YGS SONUÇLARINI ÖĞRENENLER İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
YGS'DEN 140 - 180 puan ve üstü alan Sevgili GENÇLER;

Güzel Sanatlar Fakültelerine bağlı olan
·      Grafik Tasarım
·      Tekstil ve Moda Tasarımı
·      Sahne Dekorları ve Kostümü
·      Resim
·      Seramik ve Cam,
·      Heykel
·      Geleneksel Türk El Sanatları
·      Sanat Eserleri Konservasyon ve Restorasyonu
·      Çizgi Film-Animasyon,
·      Fotoğraf


gibi bölümler YGS sonuçları ve özel yetenek sınavları ile öğrenci almaya devam etmektedir.

Bu bölümler için Güzel sanatlar Hazırlık programımız aynı hızla devam etmektedir. Bilgi için tıklayın…


ÖSYM tarafından üniversitelerin İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerine LYS sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacağı açıklanmıştır.
Birçok Üniversite haklı olarak bu karara itiraz etmiştir ve bu itirazların sonuçlarına yönelik bilgi sitemizden paylaşılacaktır.

BÖLÜMLER ve İŞ ALANLARI

Grafik Tasarım : Grafik,iletişimin çağlar boyunca temel yardımcısıdır. Bir bireyin kişisel tanıtımından, kurumsal kimliğe, reklamdan, ürüne, medyadan, sosyal iletişim alanlarının tümüne geniş bir yelpaze, pazar ve teknik özelliklere açıktır. İletişim yöntem ve biçimi ile ilgili olarak, yer, zaman, mekan, dil, yazı,resim, fotoğraf, karikatür, mizah, güncel haberler ve edebiyat gibi geniş ve farklı alanlarla bağlantılıdır. Geleneksel yöntemlerle yapmak yazı yazmak kadar bilgisayar teknolojisine bağlı programlarla da tasarım yapmaya açık olunmalıdır. Tekstilden basına, reklamdan mimariye kadar birçok alanda tasarım yapabilir ve bu alanları ilgilendiren sektörlerde çalışabilirler.

Moda Tasarımı : Moda; çok geniş ve çok sayıda disiplini içine alan bir kavram olmakla birlikte ülkemizde ve dünya da daha çok giyim sektöründe yapılan tasarımlar olarak yorumlanır. Dolayısıyla ‘Modacı’ giysi tasarımlayan kişidir. Yaygın olarak özgün ve bireysel duruşları olan bir sanatçı kişilik olarak düşünülmekle birlikte giyim ve mobilya alanlarında ki işlevsel ürünlerin tasarımlarını yapar. İç çamaşırdan, paltoya, gelinlikten, spor giyime, fulardan, pijamaya, mayodan havluya kadar işlevsel ürünleri tasarımlar. Tıpkı bir endüstri ürünleri tasarımcısı gibi sosyal, psikolojik, mekanik, teknik tüm gereksinimlere cevap verebilen aynı zamanda güzel olmayı başaran, insanın huzur ve mutluluğunu sağlayan giysiler yaratır. Tasarımlarını bağımsız olarak satabileceği bir pazar yaratabileceği gibi büyük markaların tasarım bölümlerinde de çalışabilir.

Tekstil Tasarımı : Dokuma ya da baskı alanları aracılığıyla kumaş ve çeşitli materyallerin desen tasarımlarını yapan kişidir. Kumaş ya da farklı materyaller üretim öncesinde şekil ve renk olarak tasarımlanmalı ve bu tasarıma bağlı olarak üretilmelidir. Bir diğer durum üretilmiş olan düz zemin farklı baskı teknikleri ve işlemler aracılığıyla tekrar desenlenebilir, renklendirilebilir. Seri olarak üretilen bu materyaller, perde, mobilya tekstili, giysi, tanıtım vb. amaçlara yönelik olabilir.  Tasarımcı küçük ve orta ölçekli atölye sahibi olabilir. Büyük sermayelere bağlı fabrikalarda tasarımcı olarak çalışabilir.

Sahne Dekorları ve Kostümü : Adından da anlaşılacağı gibi sahne eserlerinin dekor ve kostümünü yaparlar. Ancak sinema ve reklam filmleri alanlarının gelişen sektörü dekor ve kostümcüye daha çok gereksinim duymaktadır. Sanat bilgi ve  görgüsünün yanı sıra tarih ve entellektüel dünya ile edebiyat ilgi alanları içindedir. Plastik sanat disiplinlerinde eğitim alan tüm tasarımcılar, dekor, kostüm ve aksesuar tasarımı yapabilirler.  

Çizgi Film - Animasyon : Animasyon resim, sinema, grafik, fotoğraf ve yazı alanları ile ilgili bir iletişim ve resimsel anlatım alanıdır.Günümüzde ülkemizde ve dünyada  sanatsal tasarım alanı olarak düşünüldüğü, gibi eğitim, bilgilendirme ve reklam alanlarında da ürün verebilirler. Birçok iletişim yöntemi anlatımlı görseller aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu temel anlayıştan yola çıkarak, reklam için, müzelerde bilgilendirmek için ya da özellikle bilgisayar çağının ilgi alanları olan, oyunlar, dizi yayınlar gibi büyük bir sektörde tasarımcı olarak çalışabilirler. Kişisel tasarım ve ürünleri olabileceği gibi söz konusu sektörlerde tasarımcı olarak çalışabilirler.

Resim : Kendi düşünce ve duyarlılıklarını özgürce tüm insanlığa bildirmek amacıyla yaratıcı ürün ortaya koyan kişidir. Plastik sanatlar alanlarında yetişen herkes ve tasarımcı çizim ve boya kullanmak durumundadır. Çizmek ve boyamak tasarımın ilk aşamasında olduğu gibi üretim sırasında ya da üretimden sonra da gerekebilir. Bu temel özelliklere sahip bir alan olan resim sanatı ve ressamlar aynı zamanda tüm güzel sanatlar disiplinlere hocalık yapar, hizmet verir ya da bu sektörlerde tasarımcı  olarak çalışabilir. Kişisel  atölyesi kendi düşüncelerine ilişkin tasarımlar yapabileceği gibi sipariş üretim de yapabilir. İç mimar ya da mimarlarla birlikte mekanlara, tekstil tasarımcıları ile tekstile, grafik – reklam- iletişim sektörleri ile iş yapabilir. Vitray, dokuma, baskı, fresk gibi alanlar  eğitim programları içinde yer alır. 

Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu : Eski eser onarımı ülkemizde giderek gereksinim duyulan alanlardan biridir. Gerek müzeler gerek şahıslar kıymetli bir pazar hareketine sahip nadide eserleri onarmak ve korumak zorundadır. Bu amaçla bu eserlerin malzeme, teknik, geleneksel karakter, sanatsal özellikler vb. unsurları hakkında donanımlı ve deneyimli kişilere gereksinim duyulur. Bu alanda eğitim gören kişiler, müzeler, turizm, hediyelik eşya, kolleksiyonerler ve eski eser alım satımı yapan kurumlarla çalışırlar. Kişisel olarak çalışarak restorasyon atölyeleri olabileceği gibi bir kuruluşla birlikte de çalışabilirler.

Seramik ve CamTasarımı : Seramik ve porselen malzemeler ile yapılan ürünlerin tasarımını yapar. Bahçecilikten, mutfak – banyo ürünlerine, dekoratif eşyadan, sanat objesine kadar farklı işlev ve amaçlara yönelik ürünleri tasarlayan seramik tasarımcısı, hem özel üretimlerde hem de sanayiye bağlı üretimlerde tasarımcı olarak çalışabilir. Tasarım malzemesinin temel özellikleri nedeniyle boya ve koruyucular nedeniyle kimya ve pişirme nedeniyle fizik  kendisine en yakın alanlardır. Seramik; dünyada ve ülkemizde gerek sanayi açısından gerek turistik eşya açısından gerek dekoratif eşya üretimi açısından en eski tarihi geçmişe sahip, bugünde en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Dolayısıyla bu malzeme ve tekniklere hakim tasarımcılar kendi atölyelerinde ya da sanayide çalışabilirler. 

Heykel : Tıpkı ressamlar gibi heykelcilerde kendi düşünce ve duyarlılıklarını özgürce tüm insanlığa bildirmek amacıyla yaratıcı ürün ortaya koyarlar. Bu alanlarla ilgilenen tüm kişilerin eğitim ve üretim açısından heykel ile doğrudan ilişkisi vardır.  Hepsi bir heykeltraş gibi düşünmeyi öğrenmelidir. Çünkü üç boyutlu düşünce heykelin temel özelliğidir. Malzeme, teknik, el işçiliği gibi özellikleri de düşünüldüğünde endüstri ürünleri tasarımcıları ile birlikte çalışabilirler. Ayrıca küçük eşya ya da aksesuar tasarımları alanlarında ve mekan dekorasyonu ve fuar dekorasyonları alanlarında mimarlarla birlikte ya da bağımsız olarak çalışabilirler.

Geleneksel Türk Sanatları : Ülkemizin güzel sanatlar alanlarında eskiden beri üretilen ürünlerin, geleneksel yöntemlerini ve felsefesini öğrenen tasarımcıların yetiştirildikleri bir bölümdür. Halı, tezhip, minyatür, kaligrafi vb. tasarım yöntem ve tekniklerini bugünün düşüncesi doğrultusunda tekrar ve farklı olarak kullanabilirler. Aynı zamanda turistik tasarım alanlarında geleneğe bağlı ürün ve dekoratif özellikleri oluşturabilirler. Geleneksel ürün tasarımcıları; geleneğe, malzeme ve tekniğe, tarihe ve işleve bağlı olarak kendilerini geliştirirler. Kişisel atölyelerde tasarım ve üretim yapabilecekleri gibi turistik ya da sanatsal yaklaşımları amaçlayan sanayi alanlarında,  çalışabilirler

İç Mimarlık : Yarı açık ya da kapalı mekanları işlev ve güzellik özelliklerini dikkate alarak tasarımlayan kişidir. Bir mimar ile ya da bağımsız olarak çalışabilir. Yeni inşa edilmiş ya da eski fakat yeni düzenlemesi yapılacak bir alanı kullanıcıların gereksinim özelliklerine göre inceler. Sosyal, psikolojik, mekanik, teknik tüm gereksinimlere cevap verebilen aynı zamanda güzel olmayı başaran, insanın huzur ve mutluluğunu sağlayan ortamlar yaratır. İnşaat ve mimarlık yakın ilişki kurduğu alanlardır.  

Endüstri Ürünleri Tasarımı : Sanayileşmiş ülkelerde çok önem verilen bir alandır. Bir insanın çeşitli yaş, cinsiyet, coğrafya, kültür, düşünce ve fizik gereksinimleri için üretilen ürünlerin tasarımını yapar. Bir otomobilden diş fırçasına, aydınlatma elemanından, sandalyeye, mutfak gereçlerinden parfüm şişesine kadar geniş sektörel çalışma ağının içinde yer alır. Küçük ve orta ölçekli üretim yapan tasarım atölyesi yönetebileceği gibi büyük sermaye üretimleri içinde de çalışabilir.

Fotoğraf : Fotoğraf ve video birlikte düşünülmesi gereken bir alan olmalıdır. Sabit ya da hareketli görüntü çok çeşitli amaç ve özelliklerle ele alınır. Bugün bir fotografik görsel ile bu görselin işlevsel, kültürel, estetik ve sanatsal kalitesi ile tekniği hala çok önemlidir. Bu özelliklere bağlı olarak bağımsız ya da büyük firmalarda özellikle reklam ve tanıtım sektörlerinde çalışabilirler.

Daha Fazla
18/03/2015
Çanakkale Zaferi
ÇANAKKALE ZAFERİ'nin 100. Yılında Şehitlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.
Daha Fazla
01/02/2015
MEB SERTİFİKA SINAVI DUYURUSU

MEB SERTİFİKA SINAVI DUYURUSU

28.ŞUBAT.2015 Cumartesi St.9.30-17.00 İÇ MİMARLIK  BÖLÜMÜ

1.MART.2015 Pazar St.9.30-17.00 STİLİSTLİK-MODELİSTLİK - GRAFİK-REKLAM ve RESİM BÖLÜMLERİ SINAVLARI TAKSİM ŞUBEMİZDE YAPILACAKTIR.

Adres : İstikal Cad. Bekar. Sokak. No 19 Beyoğlu İstanbul Telefon : 0212 252 92 22 - 23


Daha Fazla
BARCELONA-GÜNEY FRANSA-MONACO- MILANO
KÜLTÜR GEZİSİ 29 EKİM–06 KASIM 2015 
 
(9 GÜN–8 GECE) THY
Daha Fazla
Galeri
a_istasyonsanatgsh2014_ali_bukalemun.jpgIstasyon_Sanat_Moda_Tasarimi_ve_Stilistlik_1.jpgIstasyon_Sanat_Ic_Mimarlik_1.jpgIstasyon_Sanat_Guzel_Sanatlara_Hazirlik_1.jpgIstasyon_Sanat_Ne_Ciziyoruz_3.jpgIstasyon_Sanat_Akademisi_HD_DYB_13.jpg10721098_10152557774806130_1807589307_n_2.jpgbas2.jpg Tümünü Gör
İletişim
TAKSİM
GÖZTEPE
KARTAL
TAKSİM
İstiklal Caddesi Bekar Sokak No:19 Beyoğlu 34435
İstanbul, Türkiye
Telefon
: +90 212 252 92 22
GÖZTEPE
Çemenzar Sk. Galip Paşa Köşkü No:2 Göztepe İstanbul, Türkiye
Telefon
: +90 216 414 29 29
KARTAL
Çavuşoğlu mahallesi Meşeli Ayazma caddesi Çelebi blokları E Blok 10-A Kartal
Telefon
: +90 216 652 13 22
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.istasyonsanat.com Resim Kursu, İç Mimarlık, Grafik, Moda Tasarımı, Güzel Sanatlara Hazırlık, İngiltere'de Üniversite, Reklam-Grafik, Sanat Tarihi, Arkeoloji ve Mitoloji Seminerleri, Mesleki Eğitim, Yüksek Öğrenim Fırsatı, Portfolyo Hazırlık, YGS,